شرکت توسعه برق و انرژی سپهر(سهامی عام)

همکاری‌های وزارت نیرو با یوناما گسترش می‌یابد

تاریخ درج خبر: 19 آبان ماه سال 1399

به‌گزارش برق نیوز، «دبورا لیونز» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان و رئیس یوناما (هیئت یاری‌رسانی ملل متحد در افغانستان) روز یکشنبه در دیدار با «رضا اردکانیان» وزیر نیرو در خصوص ظرفیت‌های وسیع این همکاری و مشارکت سازمان ملل در تسهیل مسیر‌های همکاری مشترک اعلام آمادگی کرد.

در این دیدار، وزیر نیرو با ابراز خرسندی از سفر وی به تهران پس از انتصاب به ریاست هئیت یاری‌رسانی سازمان ملل متحد در افغانستان، به نیاز‌های گوناگون این کشور و ظرفیت‌های فراوان تخصصی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران برای کمک به پیشرفت علمی، صنعتی و اقتصادی افغانستان اشاره کرد.

وزیر نیرو به عنوان رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی افغانستان بر توسعه همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های انرژی، گمرکی، اقتصادی و دیگر زمینه‌های مربوط به این کمیسیون تاکید کرده و افزایش همکاری‌های اقتصادی بین ایران و افغانستان را از الزامات مهم نیل به توسعه پایدار و امنیت منطقه‌ای عنوان کرد.

در پایان این دیدار مقرر شد به منظور تسریع و هدایت مناسب‌تر روند همکاری‌های وزارت نیرو با یوناما، هماهنگی‌های لازم برای تحقق موضوعات بین دو طرف از طریق مرکز امور بین‌الملل وزارت نیرو ادامه پیدا کند.

بالا