شرکت توسعه برق و انرژی سپهر(سهامی عام)

عدم انتخاب شرکت بیمه‌گر،سردرگمی خسارت دیدگان نوسانات برقی

تاریخ درج خبر: 24 آبان ماه سال 1399

درحالی‌که در قبوض برق مشترکین، به‌صورت ماهانه مبلغی بابت بیمه کسر می‌شود، حدود یک سال است که به دلیل عدم وجود شرکت بیمه‌گر، مشترکین خسارت‌دیده موفق به دریافت هزینه‌های خسارات خود نشده‌اند.

با توجه به اینکه فلسفه‌ی استفاده از خدمات بیمه، جبران سریع خسارات وارده است، این تعلل چندین ماهه در پرداخت غرامت‌ها، باعث ضرر و زیان به مشترکینی شده که خواهان استفاده از حقوق قانونی خود هستند، زیرا با افزایش روزافزون قیمت‌ها در بازار، عدم پرداخت به‌موقع خسارات، باعث بی‌ارزش شدن هزینه‌ی دریافتی که قرار است با تأخیر انجام شود، می‌شود.

در همین رابطه، روابط عمومی شرکت توانیر توضیح داد: با توجه به نوع مناقصه، انجام تشریفات برگزاری آن، فرآیندی زمان‌بر بوده که قریب ۴۵ روز تا دو ماه حداقل به طول می‌انجامد. بر اساس پیگیری‌های مکرر انجام‌شده در تاریخ ۲۱ آبان ماه بازگشایی اسناد انجام شده که در صورت رعایت کلیه موارد، شرکت بیمه‌گر در این تاریخ مشخص خواهد شد. درصورتی‌که به هر دلیل امکان اعلام برنده مناقصه نباشد، مناقصه تجدید خواهد شد. امید است با ملاحظات انجام‌شده شرکت بیمه‌گر در ماه جاری مشخص شود.

شرکت توانیر با راه‌اندازی سامانه مکانیزه ثبت خسارت بخشی از فرآیند جبران خسارات را انجام داده است. با مشخص شدن شرکت بیمه‌گر و وجود سامانه مذکور پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد و در حداقل زمان مطالبات پرداخت می‌گردد. امید است پس از تعیین شرکت بیمه‌گر طی دو ماه کلیه خسارات معوقه پرداخت شود.

همچنین طی سال جاری، ۱۱۹۱۵ پرونده خسارت در سامانه مکانیزه ثبت شده این در حالی است که در سنوات قبل به دلیل وجود سامانه صرفاً ثبت اطلاعات پس از تعیین شرکت بیمه‌گر محقق می‌شد.

بالا