شرکت توسعه برق و انرژی سپهر(سهامی عام)

مدیرعامل برق حرارتی: سالانه چهارهزار مگاوات نیروگاه حرارتی نیاز داریم

تاریخ درج خبر: 18 بهمن ماه سال 1399

ایرنا- مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: سالانه حدودچهار هزار مگاوات نیروگاه حرارتی برای تامین برق کشور نیاز داریم. به گزارش ایرنا، محسن طرزطلب روز پنجشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی ملایر اظهار داشت: در این راستا سالانه باید ۳.۵ میلیارد یورو در نقاط مختلف کشور برای تامین این میزان نیروگاه حرارتی سرمایه گذاری شود.

وی ابراز امیدواری کرد: وزارت نیرو و شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور بتواند به وظایف خود در این حوزه عمل کند.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور احداث نیروگاه سیکل ترکیبی ملایر را یکی از این طرح‌های مهم برشمرد و افزود: در نقاط زیادی از کشور طرح های این چنینی اجرا شده است، اما این شهرستان شرایط متفاوتی دارد و باور نمی کردیم به این زودی بتوانیم عملیات اجرایی این طرح را آغاز کنیم.

طرزطلب همراهی استاندار همدان؛ نمایندگان ملایر و فرماندار ویژه ملایر و دیگر مجموعه را برای اجرای این نیروگاه ستودنی خواند و خواست: با همین انرژی پشتیبان و همراه ما باشند تا بتوانیم کار را به خوبی دنبال کنیم.

وی وعده داد: با این وفاق و همدلی که وجود دارد در حداقل پنج تا ۶ ماه آینده تمام اقدامات زیرساختی این نیروگاه انجام می شود و با همین پشتیبانی مسوولان استان کمک کنند تا مجوز مطالعات، اتصالات و محیط زیست و ۱۴ سرفصل دیگر اخذ و دیوارکشی انجام شود.

طرزطلب گفت: مناقصه پروژه آماده است و در حال حاضر ۱۶ سرمایه گذار اعلام آمادگی کرده اند.

وی ابراز امیدواری کرد: با کاهش تحریم ها و تداوم همین پشتیبانی و حمایت، اوایل تابستان سال آینده بتوانیم سرمایه گذار اصلی پروژه نیروگاه ملایر را انتخاب کنیم.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور ادامه داد: حدود ۱۰ میلیارد تومان منابع اولیه لازم است تا سرمایه گذار انتخاب و کار خود را آغاز کند که مشکلی در تامین این منابع وجود ندارد.

طرزطلب تاکید کرد: با احداث این نیروگاه هم نیازمندی های منطقه و هم نیازمندی های شبکه سراسری برق تامین و رضایت مندی مردم جلب شود.

عملیات اجرایی نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی امروز و با حضور مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور و استاندار همدان در بخش جوکار شهرستان ملایر آغاز می شود.

بالا