شرکت توسعه برق و انرژی سپهر(سهامی عام)

بلاتکلیفی پروژه‌های بخش خصوصی صنعت برق

تاریخ درج خبر: 4 بهمن ماه سال 1398

رئیس کمیته صادرات سندیکای برق ایران گفت: با بررسی‌های صورت گرفته مجموع پروژه‌های بلاتکلیف بخش خصوصی صنعت برق به دلیل نوسانات ارزی به حدود ۱۳۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

گسترش نیوز- پیام باقری، رئیس کمیته صادرات سندیکای برق ایران با اشاره به نیاز همگام‌سازی میان قراردهای بخش خصوصی و وزارت نیرو اظهار کرد: به دلیل نوسانات نرخ ارز و بالا رفتن هزینه‌های اجرای پروژه‌های این صنعت، حجم قابل توجهی از این قرارد‌ادها امکان ادامه فعالیت را ندارند.

ئیس کمیته صادرات سندیکای برق ایران تصریح کرد: با بررسی‌های صورت گرفته مجموع پروژه‌های بلاتکلیف بخش خصوصی صنعت برق به حدود ۱۳۰۰ میلیارد تومان می‌رسد. وی افزود: پیگیری‌های از سوی سندیکای صنعت برق با وزارت نیرو صورت گرفته است و پیشرفت‌های مناسبی در این خصوص داشته‌ایم اما هنوز به یک جمع بندی قطعی نرسیدیم. باقری ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود که در صورت پایبندی مسولان به وعده‌های خود شاهد اجرای هر چه بهتر این قرارد‌ادها باشیم.

گفتنی است، با افزایش نرخ ارز طی سال گذشته بسیاری از طرح‌های عمرانی بخش توزیع برق که بر عهده بخش خصوصی بوده است، توجیه اقتصادی خود را از دست داده است. در این میان وزارت نیرو به عنوان متولی صنعت آب و برق اقداماتی در خصوص به روزرسانی قراردادهای منعقده با بخش خصوصی داشته تا ضمن اجرای پروژه‌ها ظرفیت بخش برق نیز افزایش یابد.

بالا