شرکت توسعه برق و انرژی سپهر(سهامی عام)

اردکانیان: ۱۷۴ پروژه وزارت نیرو در دست اجراست

تاریخ درج خبر: 8 بهمن ماه سال 1398

به گزارش برق نیوز، وزیر نیرو گفت: ۱۳۳ پروژه با اعتبار بیش از ۱۹ هزار و ۴۴۰ میلیارد تومان در ۲۲ استان کشور افتتاح شد.

رضا اردکانیان روز سه‌شنبه در آیین افتتاح تصفیه خانه هفتم تهران که با حضور رئیس جمهور در سد ماملو صورت گرفت اظهارداشت: طرح‌های بسیار ارزنده و مهمی در ارتباط با تأمین و توزیع آب با کیفیت در دست اجرا است تا جمیعت ۱۴ میلیون نفری استان تهران که به تنهایی ۱۰ میلیون نفر آن در شهر تهران سکونت داشته و یک ششم جمعیت کشور را شامل می‌شود از آب سالم برخوردار شوند.

وی گفت: وزارت نیرو در مجموع ۱۷۴ پروژه در استان‌های مختلف کشور با اعتبار بیش از ۳۵ هزار میلیارد تومان در بخش‌های مختلف آب، برق و فاضلاب با پیشرفت متوسط ۴۵ درصد در دست اجرا دارد.

اردکانیان افزود: همه کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی سودای رضایتمندی و خدمت به مردم را دارند و تلاش می‌کنند تا با اجرای طرح‌های حیاتی، نیاز‌های مردم را برآورده کنند هر چند که عده‌ای تلاش دارند تا با استفاده از تریبون‌های خود، یأس و ناامیدی را به جامعه تزریق کرده و مدام از کمبودها، نارسایی و مشکلات سخن بگویند که امیدواریم آن‌ها هم از این نعمت الهی برخوردار شده و بتوانند احساس دلسوزی خود را از این طریق ابراز کنند.

وزیر نیرو تصریح کرد: امروز در سطح ۲۲ استان کشور، ۱۳۳ پروژه مهم آب، برق و فاضلاب با سرمایه‌گذاری ۱۹ هزار و ۴۴۰ میلیارد تومان افتتاح می‌شود که ۲۷ پروژه مهم امروز به دست رئیس جمهور افتتاح می‌شود.

وی درباره تصفیه خانه هفتم تهران گفت: واحد دوم این تصفیه خانه جمعیتی بیش از ۲ میلیون نفر را در شهرستان‌های پاکدشت، قرچک ورامین، پیشوا و مناطق متعددی از شهر تهران را از آب سالم برخوردار می‌کند.

اردکانیان افزود: علاوه بر این، پروژه تأمین برق؛ ۲۰ پروژه خرد و کلان با سرمایه ۲۷۵ میلیارد تومان در تهران، ورامین، اسلامشهر، سه پروژه نیروگاه خورشیدی با اعتبار ۱۲۷ میلیارد تومان در شهرستان‌های دماوند و ری و آب‌رسانی به ۷۲ روستای پرجمعیت با ۱۴۶ هزار نفر سکنه افتتاح شد.

وزیر نیرو اظهارداشت: مجموع اعتبار پروژه‌هایی که در پویش هر هفته «الف؛ ب ایران» دهه فجر انقلاب اسلامی در استان تهران با دستور رئیس جمهور افتتاح می‌شود، یک هزار و ۷۹ میلیارد تومان است.

بالا