شرکت توسعه برق و انرژی سپهر(سهامی عام)

عبور مطمئن از فصل سرما با 10 درصد صرفه‌جويي در مصرف برق و گاز

تاریخ درج خبر: 14 بهمن ماه سال 1398

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "مصطفي رجبي‌مشهدي" امروز دوشنبه در گفت‌وگو با شبكه 3 سيما با اشاره به افزايش بي‌سابقه مصرف گاز بخش خانگي به 600 ميليون مترمكعب در روز، اين افزايش را با ايجاد محدوديت در تامين سوخت گاز نيروگاه‌ها و جبران كمبود با استفاده از سوخت مايع همراه دانست كه آلايندگي محيط زيست را به‌همراه دارد.

وي به هموطنان توصيه كرد: با كاهش 10 درصدي مصرف برق و گاز، به تامين مطمئن گاز به‌ويژه در مناطق سردسیر كشور كمك كرده و امكان بهره‌مندي پايدار هموطنان از نعمت برق و گاز در روزهاي پاياني فصل سرما را فراهم سازند.

سخنگوي صنعت برق با اشاره به اينكه رشد مصرف برق هم اكنون در شرايط متعارف قرار دارد، هدف از اين صرفه‌جويي را جلوگيري از افت فشار گاز در مناطق سردسير عنوان و تاكيد كرد: همكاري خوب هموطنان در گذر از پيك برق تابستان امسال، اين نويد را مي‌دهد كه در زمستان نيز شاهد همكاري خوب مردم عزيز كشور باشيم.

وي تصريح كرد: هموطنان با راهكارهاي ساده‌ای همچون خاموش كردن يك لامپ روشنايي، پوشيدن لباس گرم و جلوگيري از هدررفت انرژي در منازل، مي‌توانند صرفه‌جويي قابل ملاحظه‌اي داشته باشند.

رجبي‌مشهدي خاطرنشان کرد: هر يك درجه كاهش دماي خانه، 6 درصد كاهش مصرف انرژي را به همراه دارد.

بالا