شرکت توسعه برق و انرژی سپهر(سهامی عام)

سایه سنگین کرونا بر همایش‌های برقی

تاریخ درج خبر: 5 اسفند ماه سال 1398

سرویس صنعت برق نیوز: کروناویروس به ایران وارد شده و تاکنون نیز چند فوتی برجای گذاشته است. این ویروس درمان قطعی ندارد و صرفا باید مراقبت نمود تا ضمن جلوگیری از گسترش، موارد مشکوک قرنطینه شده و تحت مراقبت ویژه قرار گیرند.

این روزها کرونا ویروس موجی از نگرانی در کشور به راه انداخته است و خیلی از امکگان عمومی و مکان های تجمع مردمی را به تعطیلی کشانده است. تعدادی از کنفرانس ها و نمایشگاه هایی که این هفته قرار بود برگزار شوند به تعویق افتاده اند.

انجمن های علمی و صنفی فعال در حوزه انرژیهای تجدیدپذیر ایران با ارسال نامه های جداگانه به وزارت نیرو با هشدار نسبت به شرایط حاد کشور بخاطر ویروس کرونا، خواستار به تعویق افتادن این نمایشگاه شده بودند که دقایقی پیش اعلام شد این نمایشگاه فعلا لغو شده و زمان برگزاری بعدی مجددا اطلاع رسانی خواهد شد.

در این نامه ها آمده است با توجه به شیوع بیماری واگیردار کرونا و با توجه به اینکه محیط نمایشگاهی محل تجمع اقشار مختلف مردم از سراسر کشور است، جهت حفظ سلامت بازدیدکنندگان و برگزار کنندگان پیشنهاد می شود این نمایشگاه به تعویق بیفتد. هرساله در نمایشگاه انرژیهای تجدیدپذیر ایران تعدادی شرکت کننده از کشور چین نیرو حضور داشتند.

این هفته سه همایش و رویداد تخصصی دیگر در صنعت برق با حمایت با مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی و توانیر قرار است برگزار شوند که انتظار میرود با توجه حساسیت این موضوع نسبت به آنها تصمیم گیری گردد.

البته در صورت برگزاری هم پیش بینی می شود بدلیل موج ترس ناشی از کرونا در ایران، استقبال پایین آمده و مشارکت ها به حداقل برسد. مردم حاضر نیستند در این شرایط، به مکان های عمومی بیایند لذا نگرانی ها از دو طرف برگزارکننده ها و بازدیدکننده ها وجود دارد که ممکن است این رویدادها بدون نتیجه برگزار گردد.

صنعت برق بدلیل ماهیت تجاری و بیزینسی خود ارتباط وسیعی با چین دارد و این ارتباط گسترده صنعت برقی ها با طرف های چینی موجب شده تا این صنعت بیش از دیگر صنایع در شرایط انتقال ویروس قرار گیرد. در برخی از پروژه های بزرگ صنعت برقی نیز چینی حضور دارند و رفت و آمد آنها بین چین و ایران موجب شده تا نگرانی ها در این خصوص برای صنعت برقی ها بیشتر باشد. ایران هنوز ارتباط خود با چین را قطع نکرده و همین امر موجب شده تا این ویروس سر از ایران درآورد.

انجمن علمی انرژی، انجمن انرژی خورشیدی ایران و انجمن زمین گرمایی ایران با ارسال نامه ای به ببران خواستار به تعویق افتادن نمایشگاه بین المللی انرژیهای تجدیدپذیر شدند. این نمایشگاه قرار بود از سه شنبه 6 تا 9 اسفندماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار گردد که هنوز شرایط دقیق برگزای یا لغو آن مشخص نیست.

بالا