شرکت توسعه برق و انرژی سپهر(سهامی عام)

آمادگي صنعت برق در برابر شرايط جوي

تاریخ درج خبر: 6 اسفند ماه سال 1398

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، "مصطفي رجبي‌مشهدی" با اشاره به هشدارهاي سازمان هواشناسي مبني بر احتمال بارش شديد باران و برف در برخي نقاط كشور، از آمادگي تمام اكيپ‌هاي عملياتي و فني براي مقابله با اين شرايط و رفع مشكلات احتمالي در صورت وقوع مشكلات در شبكه‌هاي برق خبر داد.

وي با بيان اينكه صنعت برق همچنين براي حضور گسترده و سريع در مناطقي كه بحران‌هاي طبيعي در آنها رخ مي‌دهد، آماده است، تصريح كرد: توانير ابلاغيه ضرورت آمادگي تمام اكيپ‌هاي عملياتي و فني در سطوح انتقال، فوق توزيع و توزيع را به شركت‌هاي زيرمجموعه اعلام كرده است.

سخنگوي صنعت برق يادآور شد: در صورت نياز، اكيپ‌هاي عملياتي از استان‌هاي همجوار و شركت‌هاي معين به مناطقي كه نياز به كمك داشته باشند، اعزام خواهد شد.

به گفته رجبي، صنعت برق همچنين براي رفع مشكلات احتمالي ناشي از حوادث طبيعي مانند زمين‌لرزه نيز از آمادگي كامل برخوردار است. بر پايه اين گزارش، سازمان هواشناسي با صدور ا طلاعيه‌اي از بارش برف در جنوب غرب آذربايجان غربي، ارتفاعات غربي اصفهان و استان البرز و رگبار و رعدوبرق و وزش باد در خوزستان، ايلام، لرستان، جنوب همدان و كهگيلويه و بويراحمد و بارش باران و رعدوبرق در چهارمحال وبختياري و نوار غربي اصفهان خبر داده و تصريح كرده است كه شرايط جوي مذكور از بعد از ظهر دیروز دوشنبه پنجم اسفند ماه به تدريج در مناطق ياد شده مستقر خواهد شد.

براساس اين اطلاعيه سازمان هواشناسي، همچنين از روز سه‌شنبه، مناطق مستقر در اردبيل، همدان، شرق لرستان، شمال چهارمحال و بختياري و ارتفاعات البرز، تهران، مازندران، سمنان، گيلان و غرب اصفهان نيز شاهد بارش برف خواهند بود.

بالا