شرکت توسعه برق و انرژی سپهر(سهامی عام)

مدیرعامل توانیر: ظرفیت نیروگاه‌های موجود تکافوی مصرف را دارد

تاریخ درج خبر: 6 اسفند ماه سال 1398

به گزارش برق نیوز، مدیر عامل توانیر از پرداخت ۱۰۶ هزار میلیارد ریال پاداش خوش حسابی به مصرف کنندگان خانگی برق طی امسال خبر داد.

محمدحسن متولی زاده ، گفت: از نظر تولید نیروگاه و انتقال برق هیچ محدودیتی در سطح کشور نداشته و نداریم به ویژه در فصل تابستان که با همکاری مردم نتایج ارزشمندی داشته ایم.

وی افزود: در تابستان امسال ۲۴ میلیون مشترک در اندازه الگوی مصرف تعیین شده برق مصرف کرده اند و هشت میلیون مشترک نیز میزان مصرف خود را نسبت به دوره قبل کاهش داده و مشمول پرداخت پاداش شده اند.

متولی زاده ادامه داد: در بخش صنعت و کشاورزی نیز همکاری‌های خوبی در زمینه مصرف برق انجام شده و مبلغ ۳۵۰ میلیارد تومان پاداش همکاری به صاحبان آن‌ها پرداخت شده و از این بابت حدود چهار هزار مگاوات کاهش مصرف برق وجود داشته است.

وی با اشاره به اینکه در فصل سرد سال نیز که حدود ۲۰ هزار مگاوات کاهش مصرف برق وجود دارد، اظهارکرد: از نظر ظرفیت تولید و نصب شده هیچ مشکلی نداریم و در چند روزی که دمای هوا خیلی کاهش یافته و میزان مرف گاز افزایش یافته بود یک مقدار محدودیت در تامین سوخت در نیروگاه‌ها ایجاد شد.

مدیرعامل شرکت توانیر در ادامه توضیح داد: اکنون بیش از ۶۰ درصد ظرفیت نیروگاه‌ها توسط بخش خصوصی در حال بهره برداری است و در سال جاری سه هزار مگاوات نیروگاه جدید احداث کرده ایم و عملکرد نسبت به دوره مشابه خوب بوده است.

وی افزود: به طور نرمال سالانه حدود پنج تا شش درصد رشد در مصرف وجود دارد و متناسب با آن نیروگاه احداث شده است و ظرفیت نیروگاه‌های موجود تکاپوی مصرف را دارد.

منبع: برق نیوز

بالا