شرکت توسعه برق و انرژی سپهر(سهامی عام)

به ازای هر ایرانی ۱۰۰۰ وات نیروگاه ساخته شده/ برنامه های وزارت نیرو در سال جهش تولید

تاریخ درج خبر: 16 فررودين ماه سال 1399

وزیر نیرو گفت: با توجه به برنامه‌های توسعه‌ای که در مملکت طراحی و در حال اجرا است، این وزارتخانه علاوه بر تأمین نیاز‌های متعارف جامعه مسئولیت بستر سازی برای توسعه بخش‌های خانگی، خدماتی، تجاری و تولیدی را نیز بر عهده دارد.

وی افزود: امسال جهش تولید برنامه کاری تمامی دستگاه‌ها در کشور است؛ یعنی نیازمند یکی از اصلی‌ترین زیرساخت‌ها یعنی موضوع انرژی هستند.

اردکانیان بیان داشت: برنامه‌های امسال اغلب در سال قبل طراحی شده است؛ اما با توجه به نامگذاری سال تغییرات مقدوری در این برنامه‌ها برای توسعه و سرعت بخشیدن فعالیت‌ها خواهیم داشت.

وی ادامه داد: کار این وزارتخانه برای رسیدن به اهداف جهش تولید شامل دو بخش «ساخت و سازها» و «ساز و کارها» است.

وی افزود: ایران با ۸۳ میلیون نفر جمعیت ۸۳ هزار مگاوات ظرفیت تولید برق منصوبه دارد یعنی به ازای هر ایرانی ۱۰۰۰ وات نیروگاه در کشور ساخته شده که این شاخص بسیار مهم و تعیین کننده‌ای در برنامه‌های عمران و توسعه مملکت است.

اردکانیان اظهار داشت: به طور کلی تا تابستان امسال ۳۸ طرح بزرگ آب، برق و فاضلاب در کشور افتتاح می‌شود که برای تکمیل این طرح‌ها ۶ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری خواهد شد.

وزیر نیرو افزود: این وزارتخانه در بخش ساز و کار‌ها که راجع به آن کمتر صحبت می‌شود و اثرات آن‌ها فوق العاده زیاد است، هم برنامه‌های مختلفی دارد که مسیر تولید در کشور سهل‌تر و سریع‌تر صورت گیرد و به اصطلاح راندمان تولید افزایش پیدا کند.

بالا