شرکت توسعه برق و انرژی سپهر(سهامی عام)

خدمات بخش برق غیرحضوری انجام می‌شود

تاریخ درج خبر: 25 فررودين ماه سال 1399

به گزارش برق نیوز، سخنگوی صنعت برق کشور با اشاره به اینکه برنامه‌های که در صنعت برق انجام شده در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا است، گفت: برنامه حذف قبض‌های فیزیکی از چند ماه پیش آغاز شده و در شرایط کنونی به طور کامل حذف شده اند. همچنین برای تسریع در انجام فعالیت ها، برخی خدمات بخش برق که شامل ۲۴ ماموریت هستند به صورت غیرحضوری انجام می‌شود. در واقع این خدمات از طریق اپلیکیشن و سایت قابل انجام شده و ادارات برق استان‌ها مکلف به اجرای خدمات از این طریق هستند تا شیوع ویروس کرونا کم شود.

مصطفی رجبی مشهدی با نگاهی به برنامه تامین و تولید برق برای تابستان پیشرو گفت: در حال حاضر نیروگاه‌ها آماده شده اند و متناسب با نیاز کشور ظرفیت تولیدشان را بالا ببرند و اگر دمای هوا بیشتر از پیش بینی‌ها بود و مصرف برق در نتیجه رشد مصرف سیستم‌های خنک کننده هوا افزایش یافت تامین برق متناسب با مصرف کشور انطباق داده خواهد شد. به تازگی موضوع تعمیر شبکه نیروگاه‌های و پست‌های انتقال برق نیز پیگیری شد تا در تابستان مشکلی در زمینه تامین و انتقال برق وجود نداشته باشد.

رجبی مشهدی با بیان اینکه طرح‌های تشویقی سال میزان مصرف برق را کاهش می‌دهد، افزود: با توجه به موفقیت اجرای طرح‌های تشویقی سال ۹۸ که باعث کاهش برق مصرفی مردم شد و هیچ قطعی در شبکه ایجاد نشد، امسال نیز با اجرای دوباره طرح‌های تشویقی میزان مصرف برق در تابستان را مدیریت می‌کنیم.

بالا