شرکت توسعه برق و انرژی سپهر(سهامی عام)

تامین برق شهرک‌های صنعتی اولویت اصلی وزارت نیرو/اجرای طرح‌های تشویق محور برای توسعه نیروگاه‌های تولید پراکنده

تاریخ درج خبر: 15 ارديبهشت ماه سال 1399

به گزارش برق نیوز، شرکت توانیر با تاکید بر اینکه بخشی از منابع مالی مورد نیاز برای تامین برق صنایع مستقر در این شهرک‌ها توسط شرکت شهرک‌های صنعتی تامین خواهد شد، اعلام کرد: مقرر شده توانیر با منابعی که از سوی شرکت شهرک‌های صنعتی ارائه می‌شود بتواند شهرک‌های صنعتی دارای اولویت را برق‌دار کند.

همچنین مقرر شده است تا با تدوین سازوکار‌های لازم، مدت زمان انتظار برای ایجاد انشعاب و انعقاد قرارداد برای مشترکان و متقاضیان صنعتی را به حداقل زمان ممکن برسانیم.

۷۵۰ هزار چاه کشاورزی گازوئیل سوز، برقدار می شودو براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته این طرح بایستی ظرف سه سال با استفاده از ظرفیت منابع حاصل از محل صرفه‌جویی سوخت اجرایی شود که اقدامات خوبی برای تامین منابع مالی این طرح در دست اقدام است.

توانیر و ساتکاب برای هوشمندسازی کنتور‌های برق مشترکان برنامه مشترک دارند و اقدامات خوبی از سوی ساتکاب برای تامین مالی این طرح آغاز شده است که با عملیاتی شدن این اقدامات امیدواریم تا پایان سال ۱۴۰۰ تعداد قابل ملاحظه‌ای از کنتور‌های برق مشترکان هوشمند شود.

شرکت توانیر سه برنامه دارد در حوزه اصلاح اقتصاد برق و پاسخگویی بار در تابستان ۹۹ و با توجه به شعار امسال در خصوص جهش تولید و همچنین اولویت‌های تعیین شده از سوی وزارت نیرو، برنامه توانیر ۱۴۰۰ که پیش از این تدوین شده بود، مورد بازنگری قرار گرفته و در مراحل پایانی خود قرار دارد.

توانیر در پایان با اشاره به اجرای طرح‌های مشوق‌محور برای مدیریت مصرف برق و توسعه نیروگاه‌های تولیدپراکنده، اعلام کرد: امسال ۲۵۰ مگاوات ظرفیت جدید نیروگاه‌های تولید پراکنده به شبکه سراسری متصل خواهند شد.

بالا