شرکت توسعه برق و انرژی سپهر(سهامی عام)

مجمع وزیران ادوار خواستار قدردانی از فداکاری جامعه پزشکی در مقابله با کرونا شد

تاریخ درج خبر: 17 ارديبهشت ماه سال 1399

تهران- ایرنا- مجمع وزیران ادوار در نامه‌های جداگانه به وزیران بهداشت و کشور خواستار قدردانی از ایثارگری­‌ها و فداکاری­‌های آگاهانه و صبورانه جامعه پزشکی کشور در مبارزه با ویروس کرونا که تا مرز شهادت پیش‌رفتند، شد.

به گزارش روابط عمومی مجمع وزیران ادوار، در نامه روز سه‌شنبه این مجمع خطاب به «سعید نمکی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ریاست ستاد مبازه با کرونا آمده است: بعد از سلام و تحیات و آرزوی قبولی طاعات و عبادات، مجمع وزیران ادوار جمهوری اسلامی ایران از ایثارگری­‌ها و فداکاری­‌های آگاهانه و صبورانه جامعه پزشکی و پرستاری کشور (بهداشتی و درمانی) "در مبارزه ملی با ویروس عالم­گیر کووید۱۹(کرونا) که تا مرز شهادت و تقدیم جان شیرین پیش‌رفته‌اند، قدردانی می‌کند.

مجمع وزیران ادوار به این منظور پیشنهاد می‌­کند: به هر شکل ممکن تجلیل، و یاد و نام شهداء آنان به عنوان الگوهای دارنده اخلاق کریمه به منظور ارتقاء و اعتلای فرهنگ ایثار به نسل‌های آینده شناسانده شوند تا آنان به داشتن چنین الگوهایی ببالند و با فروغ نورانی چراغ هدایتشان، راه خود را بازشناسند.

مجمع وزیران ادوار در نامه‌ دیگری خطاب به «عبدالرضا رحمانی‌فضلی» وزیر کشور و ریاست کمیسیون اجتماعی و امنیتی مقابله با کرونا تصریح کرد: نام و یاد ویادمان و یادواره و پیکره سنگی آنان عندالاقتضاء در هر شهر و یا روستا، گلزار ویا مقبره الشهداء، بیمارستان و یا دانشگاه، خیابان و یا بزرگراه، پارک و یا بوستان، فضای سبز و یا گلستان، ایستگاه مترو و یا پل بزرگراه و... زنده نگهداشته شود و داستان‌­هایی از خودگذشتگی آنان به زبان شعر و ادب در کتاب‌­های درسی دانش آموزان درج شود و نیز به زبان فیلم و سایر اشکال هنری تولید و به جامعه معرفی شوند.

بالا