شرکت توسعه برق و انرژی سپهر(سهامی عام)

رکورد مصرف برق در ۱۱ استان شکسته شد

تاریخ درج خبر: 21 خرداد ماه سال 1399

شرکت توانیر اعلام کرد: وقوع گرمای زودرس در کشور موجب شده است تا اوایل هفته جاری رکورد پیک مصرف ۵۳۶۳۰ مگاوات به ثبت برسد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱۱ درصد افزایش داشته است. رکورد مصرف در ۱۱ استان در زمان اوج مصرف در این هفته شکسته شد.

به گزارش برق نیوز، شرکت توانیر اعلام کرد: افزایش مصرف برق، موضوع مدیریت مصرف بسیار ضروری است در زمان اوج مصرف در هفته جاری، مصرف برق کشور از ۵۳ هزار و ۶۳۰ مگاوات گذر کرد که این رقم رکورد مصرف برق را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، شکسته است.

استان‌های اصفهان، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خراسان شمالی وجنوبی، فارس، بوشهر، کرمان، یزد، زنجان، قزوین و سیستان و بلوچستان بیشترین میزان مصرف را داشتند.

این افزایش دمای هوا منجر به بالا رفتن میزان مصرف برق کشور تا ۵۶ هزارمگاوات خواهد شد. مشترکان برق از وسایل پرمصرف از ساعت ۱۳ تا ۱۷ استفاده نکنند. صنعت برق امسال نیز مانند سال‌های گذشته تشویقی‌های خوش مصرفی را اعمال خواهد کرد. مشترکانی که درمقایسه با مدت مشابه سال گذشته خود و کمتر از الگوی مصرف، برق مصرف کنند، تشویقی و مشترکانی که بیش از الگوی مصرف، برق مصرف کنند ۱۶ درصد جریمه دریافت خواهند کرد.

بالا