شرکت توسعه برق و انرژی سپهر(سهامی عام)

رجبی مشهدی: تنها راه جلوگیری از خاموشی، تنطیم کولر روی ۲۴ درجه است

تاریخ درج خبر: 27 خرداد ماه سال 1399

به گزارش برق نیوز، سخنگوی صنعت برق گفت:مصرف با روند کنونی ادامه یابد، با محدودیت برق رو به رو می‌شویم ،تنظیم کولر‌ها روی ۲۴ درجه، مهمترین راهکار جلوگیری از بروز خاموشی است. احتمال عبور پیک از ۵۶ هزار مگاوات در هفته جاری وجود دارد و پیک مصرف برق در ۱۵ استان کشور شکسته شد.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به این که روز گذشته پیک مصرف برق مرز ۵۵ هزار مگاوات را هم رد کرد، تصریح کرد: اگر مصرف برق با همین روند ادامه یابد ناچار به اعمال خاموشی خواهیم شد.

مصطفی رجبی گفت: روز گذشته (۲۴ خرداد) پیک مصرف برق به ۵۵ هزار و ۷۱ مگاوات رسید که نسبت به سال گذشته ۱۰۰۰ مگاوات افزایش نشان می‌دهد. این درحالی است که هفته پیش نیز پیک مصرف به عدد ۵۳۹۹۹ مگاوات رسیده بود و همان زمان نیز نسبت به افزایش نگران کننده مصرف برق هشدار داده شد. رجبی با بیان این که تغییرات این چنین باعث بروز نگرانی‌هایی در میان دست اندرکاران شده است، تصریح کرد: در حالی که هنوز وارد تابستان نشده ایم، ۱۵ استان پیک مصرف برق سال گذشته را شکسته و ارقامی بالاتر را ثبت کرده اند که باعث نگرانی ا

وی مهمترین راهکار کاهش مصرف برق را استفاده از دور کند کولر‌های آبی و یا تنظیم درجه کولر‌های گازی روی عدد ۲۴ عنوان کرد و گفت: همچنین استفاده نکردن از وسایل پرمصرف برقی مانند اتو، لباسشویی، ظرف‌شویی و جاروبرقی به‌طور همزمان در ساعت‌های اوج مصرف نیز می‌تواند تاثیر بسزایی در کاهش مصرف برق داشته باشد.

بالا