شرکت توسعه برق و انرژی سپهر(سهامی عام)

هفت استان و دو کلانشهر در مصرف برق کارت قرمز گرفتند + نقشه

تاریخ درج خبر: 8 تير ماه سال 1399

به گزارش برق نیوز، انتشار نقشه مصرف برق اول تیرماه ۹۹. نشان داد که در حال حاضر ۷ استان و دو کلانشهر در وضعیت قرمز و ۷ استان و ۳ کلانشهر در وضعیت زرد قرار دارند که نسبت به روز گذشته تفاوت اندکی را نشان می‌دهد.

این گزارش حاکی از آن است که هم اکنون استان‌های البرز، قزوین، قم، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، بخش شمالی استان کرمان و دوکلانشهر تهران و اهواز در محدوده قرمز مصرف قرار دارند.

برپایه این گزارش، هموطنان ساکن در مناطق یاد شده می‌توانند با کاهش تنها ۱۰ درصدی مصرف برق خود، به وضعیت سبز مصرف بازگشته و و امکان بهره مندی همه مردم به ویژه هموطنان ساکن در مناطق جنوبی از برق را که در حال حاضر با گرمای شدیدی روبه رو هستند و نیاز به مداومی به استفاده از وسایل خنک کننده دارند، فراهم کنند.

این گزارش همچنین حاکی از آن است که هم اکنون استان‌های هرمزگان، بوشهر، خوزستان، یزد، گلستان، آذربایجان شرقی، بخشی شرقی استان مازندران و کلانشهر‌های اصفهان، تبریز و شیراز در وضعیت زرد مصرف برق قرار دارند. برپایه این گزارش هموطنان ساکن در این مناطق نیز می‌توانند تنها با کاهش ۵ درصدی مصرف برق خود، در بازگشت به وضعیت سبز تاثیری فوری داشته باشند.

این گزارش حاکی از آن است که همه هموطنان با تنظیم درجه کولر‌های گازی روی عدد ۲۴ و استفاده از دور کند در کولر‌های آبی است می‌توانند در کاهش مصرف برق و کمک به کاهش هزینه قبض خود تاثیربسزایی دااشته باشند. همچنین عدم استفاده از وسایل پرمصرف مانند ماشین‌های لباسشویی و ظرفشویی، اتو و جاروبرقی در ساعات پیک شبکه از دیگر راهکار‌های کاهش مصرف برق به شمار می‌رود.

بالا