شرکت توسعه برق و انرژی سپهر(سهامی عام)

برق کم مصرف ترین‌ها رایگان می‌شود

تاریخ درج خبر: 28 تير ماه سال 1399

سخنگوی صنعت برق گفت: مشترکانی که نسبت به دوره مشابه سال گذشته انرژی برق کمتری مصرف کنند، پاداش می‌گیرند اما برق کم مصرف‌ترین‌ها، رایگان خواهد بود.

وی با تشریح طرح های حمایتی و تشویقی دولت برای کاهش مصرف برق افزود: مشترکانی که در گروه «خوش مصرف‌ها» قرار داشته و نسبت به دوره مشابه سال قبل انرژی برق کمتری استفاده کرده‌اند پاداش خوش مصرفی دریافت خواهند کرد.

سخنگوی صنعت برق یادآور شد: متناسب با تعرفه هر منطقه، میزان مصرف مشترکان محاسبه شده و براساس آن پاداش لحاظ می‌شود که میزان آن در قبض برق به عنوان «خوش مصرفی» اعلام خواهد شد.

رجبی مشهدی در باره کم‌مصرف‌ترین‌ها گفت: مشترکانی که ۲۰۰ کیلو وات مصرف می‌کنند اگر این مصرف را به ۱۰۰ کیلووات کاهش دهند، از برق رایگان بهره مند می‌شوند.

به گفته معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی توانیر، سال گذشته از ۲۹ میلیون مشترک برق در کشور، ۲۴ میلیون نفر جزو مشترکانی بودند که مصرف متعارف داشتند و ۳۰ درصد آنها یعنی هشت میلیون مشترک، مشمول پاداش خوش‌مصرفی شدند.

وی همچنین از وجود پنج میلیون مشترک پرمصرف در کشور خبر داد و اظهارداشت: تعرفه پرمصرف ها امسال ۲۳ درصد افزایش یافته است و دو درصد از آنها نیز قیمت واقعی و تمام شده برق را می‌پردازند، زیرا مصرف بیش از حد دارند.

بالا