شرکت توسعه برق و انرژی سپهر(سهامی عام)

اردکانیان: تابستان را با آرامش سپری خواهیم کرد

تاریخ درج خبر: 28 تير ماه سال 1399

سخنگوی صنعت برق گفت: در حال حاضر پنج میلیون مشترک پر مصرف در کشور وجود دارد که می‌توان آن‌ها را تشویق و الزام کرد تا هر کدام یک کیلو وات روی پشت بام خود داشته باشند، بدین طریق ۵۰۰۰ مگاوات تولید تجدیدپذیر خواهیم داشت.

به گزارش برق نیوز، سخنگوی صنعت برق گفت: در حال حاضر پنج میلیون مشترک پر مصرف در کشور وجود دارد که می‌توان آن‌ها را تشویق و الزام کرد تا هر کدام یک کیلو وات روی پشت بام خود داشته باشند، بدین طریق ۵۰۰۰ مگاوات تولید تجدیدپذیر خواهیم داشت.

مصطفی رجبی مشهدی ، با بیان اینکه در حال حاضر خرید برق تضمینی از نیروگاه‌های برق تجدیدپذیر انجام می‌شود و متوسط قیمت خرید برق از نیروگاه‌های تجدید پذیر حدود ۱۲۰۰ تومان است، اظهار کرد: این رقم برای مشترکان صرفه اقتصادی به دنبال دارد، اما به دلیل اینکه اکنون قیمت برق پایین است مشترکان استقبال زیادی از این طرح نمی‌کنند.

وی افزود: این در حالی است که برای دو درصد مشترکان پر مصرف که قیمت واقعی برق را می‌پردازند برایشان به صرفه است که از نیروگاه‌های خورشیدی پشت بامی استفاده کنند چراکه این مشترکان اگر یک نیروگاه خورشیدی یک یا دو کیلوواتی داشته باشند می‌تواند هزینه‌های برق را تا ۵۰ درصد کاهش دهند.

سخنگوی صنعت برق در خصوص قیمت نصب پنل خورشیدی در کشور گفت: قیمت هر یک کیلووات نصب تجهیزات انرژی خورشیدی ۱۰ میلیون تومان تخمین زده شده که این قیمت با توجه به مزیت‌های اقتصادی به صرفه است.

وی با بیان اینکه ظرفیت تولید انرژی‌های تجدید پذیر در این دولت از ۱۰۰ مگاوات به ۸۲۰ مگاوات رسیده است، اظهار کرد: بر اساس پیش بینی‌ها و برنامه ریزی‌های صورت گرفته تاپایان سال ۱۴۰۰ این مقدار به ۱۷۰۰ مگاوات افزایش می‌یابد یعنی ظرفیت فعلی به دو برابر خواهد رسید.

بالا