شرکت توسعه برق و انرژی سپهر(سهامی عام)

رکورد مصرف برق روز گذشته دوبار شکسته شد

تاریخ درج خبر: 29 تير ماه سال 1399

به گزارش برق نیوز، روز گذشته با گرمتر شدن دمای هوا، رکورد مصرف برق دوبار شکسته شد و اولین رکورد مصرف برق روز گذشته در ساعت ۱۲:۴۶ با ثبت رکورد ۵۸ هزار و ۱۴ مگاوات بود؛ که نسبت به رکورد مصرف برق سال گذشته ۳۳۳ مگاوات افزایش داشته است.

دومین رکورد مصرف برق روز گذشته با ثبت ۵۸ هزار و ۱۶۷ مگاوات در ساعت ۲۱:۲۰ شکسته شد که این میزان ۱۵۳ مگاوات از پیک روزانه روز گذشته بیشتر و بالاترین میزان مصرف ثبت شده در تاریخ صنعت برق به شمار می‌رود.

سخنگوی صنعت برق با بیان این که نوسان‌های مکرر در مصرف برق و افزایش شدید مصارف، باعث استهلاک بیشتر نیروگاه‌ها و تاسیسات صنعت برق می‌شود، خاطرنشان کرد: واقعیت آن است که همه مشترکان در ساعت‌های بین ۱۳ تا ۱۷ مصرف برق خود تنها ۱۰ درصد کاهش دهند، هیچ مشکلی برای تامین برق ایجاد نخواهد شد.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به این که تنها رعایت سه نکته در ساعت‌های مذکور کافی است که از خطر خاموشی احتمالی عبور کنیم، اضافه کرد: بهترین راهکار برای کاهش مصرف به صورت فوری و جلوگیری از ایجاد محدودیت و خاموشی احتمالی، تنظیم درجه کولر‌های گازی روی ۲۴ درجه و استفاده از دور کند کولر‌های آبی است.

رجبی مشهدی درخصوص دیگر راهکار موثر در کاهش مصرف نیز گفت: همچنین مشترکان می‌توانند استفاده از وسایل پرمصرف برقی را به پیش از ظهر و یا آخر شب موکول کنند. سخنگوی صنعت برق اذعان کرد: مشترکان با رعایت این نکات بسیار ساده که هیچ مشکلی را در آسایش آن‌ها نیز ایجاد نمی‌کند، می‌توانند علاوه بر کاهش مصرف برق خود، کمتر شدن مبلغ قبض برق خود را نیز مشاهده کنند.

بالا