شرکت توسعه برق و انرژی سپهر(سهامی عام)

رجبی مشهدی:مردم رعایت کنند تا محدودیت‌ها اعمال نشود/قطعی برق پر مصرف‌ها

تاریخ درج خبر: 29 تير ماه سال 1399

سخنگوی صنعت برق با اعلام اینکه ۱۴ استان در وضعیت قرمز مصرف برق قرار داردند، گفت: در صورتی که همراهی مشترکین را داشته باشیم تابستان را بدون خاموشی پشت سر می‌گذاریم، در غیر این صورت مجبور می‌شویم محدودیت‌هایی را اعمال کنیم.

به گزارش برق نیوز، مصطفی رجبی‌مشهدی ، با بیان اینکه طی هفته جاری پیک مصرف برق شکسته می‌شود، اظهار داشت: پیش‌بینی هواشناسی حاکی از این است که در برخی مناطق کشور بخصوص مناطق گرمسیر دمای هوا بیش از ۵۰ درجه باشد که به ازای هر یک درجه سلسیوس افزایش دما ۱۵۰۰ مگاوات به مصرف برق کشور افزوده می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر استان‌های خراسان رضوی و جنوبی، سمنان، فارس، بوشهر، هرمزگان، لرستان، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان شرقی، اردبیل، اهواز، غرب مازندران و استان تهران در وضعیت قرمز هستند، یعنی میزان مصرف ۱۰ درصد بیشتر از الگوی تعیین شده است.

سخنگوی صنعت برق از مردم خواست بیشتر رعایت کنند و راهکار‌های مدیریت مصرف را به صورت جدی دنبال کنند.

وی تصریح کرد: ما همه ظرفیت‌های لازم را برای افزایش تولید برق بکار بسته‌ایم، در نیروگاه‌های موجود به میزان ۱۰۰۰ مگاوات افزایش توان را داریم، همچنین از سال گذشته تاکنون بیش از ۱۵۰۰ مگاوات نیروگاه جدید در مدار تولید قرار گرفته، شبکه‌های برق در وضعیت آماده هستند، تعمیرات نیروگاه‌ها به پایان رسیده و در وضعیت کاملا آماده هستند.

سخنگوی صنعت برق خاطرنشان کرد: در صورتی که همراهی مشترکین را داشته باشیم تابستان را بدون خاموشی پشت سر می‌گذاریم، در غیر این صورت مجبور می‌شویم محدودیت‌هایی را اعمال کنیم.

وی با بیان اینکه طرح‌های تشویقی در حوزه صنعت و کشاورزی بیش از ۲ برابر سال گذشته منجر به انعقاد تفاهمنامه با مشترکین شده، یعنی از ۱۲۰ هزار به ۲۵۰ هزار تفاهمنامه رسیده، ابراز امیدواری کرد که امسال هم بدون خاموشی سپری شو

بالا