شرکت توسعه برق و انرژی سپهر(سهامی عام)

اطلاعیه توانیر در خصوص حمایت از استخراج قانونی رمز ارزها

تاریخ درج خبر: 5 مرداد ماه سال 1399

روابط عمومی و امور بین الملل توانیر در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:با توجه به اینکه استفاده از ماینرها، بدون مجوز قانونی، چون کسب و کاری غیر قانونی است و باعث آسیب رساندن به اموال عمومی و تضییع حقوق مشترکان می‌شود، به شدت با آن برخورد می‌شود.

به گزارش برق نیوز، در این اطلاعیه آمده است:صنعت برق از استحصال قانونی رمز ارز حمایت می‌کند، اما برخورد با استخراج کنندگان غیرقانونی را با کمک مراجع امنیتی و انتظامی در دستور کار دارد.

از این رو با توجه به اینکه استفاده از ماینرها، بدون مجوز قانونی، چون کسب و کاری غیر قانونی است و باعث آسیب رساندن به اموال عمومی و تضییع حقوق مشترکان می‌شود، به شدت با آن برخورد می‌شود.

این شرایط به ویژه دراین ایام گرم تابستان، بدلیل مصرف برق بسیار زیاد ماینر ها، بیش از پیش اهمیت خود را نشان می‌دهد.

در صورتی که مراکز استخراج رمز ارزها، که با سوء استفاده از انشعابات قبلی مانند کشاورزی یا صنعتی و... به این کار مبادرت می‌کنند، شناسایی شوند، ضمن جمع آوری انشعاب و اخذ مایه التفاوت هزینه برق مصرفی و تعرفه ماینینگ، با مالکان آن نیزبرخورد قانونی خواهد شد.

لذارسما اعلام می‌کنیم برای جلوگیری از برخورد قانونی وجمع آوری ماینرها، ضروری است مالکان این تجهیزات هر چه سریعتر به شرکت‌های توزیع ذیربط مراجعه و درخواست انشعاب مطابق با قانون مقررات مرتبط با رمز ارز‌ها را ثبت کنند.

در صورت ارائه درخواست و طی مراحل قانونی، شرکت‌های برق نیز با قید اولویت به این درخواست‌ها رسیدگی و مطابق با ضوابط همکاری خواهند کرد.

خاطرنشان می‌سازد: به کلیه افراد حقیقی یا حقوقی که محل ماینر‌های غیرقانونی را به اداره برق اطلاع دهند، تا سقف ۱۰ میلیون تومان پاداش داده می‌شود.

وی تصریح کرد: اطلاعات این افراد نزد اداره‌های برق، به صورت محرمانه حفظ خواهد شد.

مالکان ماینر‌ها و استخراج کنندگان رمز ارز می‌توانند با سرمایه گذاری در طرح‌های بهینه سازی مصرف برق که به زودی فراخوان آن‌ها توسط توانیر منتشر خواهد شد، برق مورد نیازشان را با قیمت‌های بسیار جذاب و اقتصادی در مقایسه با سایر کشور‌های دنیا تامین کنند.

بالا