شرکت توسعه برق و انرژی سپهر(سهامی عام)

استان‌های پرمصرف و خوش‌مصرف برق در ۶ مرداد کدامند؟ +نقشه

تاریخ درج خبر: 7 مرداد ماه سال 1399

دیروز ۱۴ استان و ۳ کلانشهر در منطقه قرمز و ۵ منطقه و دو کلانشهر در منطقه زرد نقشه مصرف برق قرار گرفتند.

به گزارش برق نیوز، هم اکنون ۱۴ استان خراسان رضوی، سمنان، یزد، فارس، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی، همدان، قزوین، کرمانشاه، زنجان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و کلانشهر‌های مشهد، شیراز و اصفهان درمنطقه قرمز نقشه مصرف برق قرار گرفته اند.

مشترکان در مناطق یاد شده می‌توانند با کاهش تنها ۱۰ درصدی مصرف برق خود، به وضعیت سبز مصرف بازگشته و امکان بهره مندی همه مردم به ویژه هموطنان ساکن در مناطق جنوبی از برق را که در حال حاضر با گرمای شدیدی روبه رو هستند و نیاز به مداومی به استفاده از وسایل خنک کننده دارند، فراهم کنند.

به این منظور رعایت نکات ساده مدیریت مصرفی مانند تنظیم کولر‌های گازی روی دمای ۲۴ درجه و استفاده از دور کندکولر‌های آبی در ساعت‌های گرم روز که به صورت فوری نیز قابل اجراست، می‌تواند در پیوستن مناطق قرمز به سبز و برخورداری از برق پایدار تاثیربسزایی داشته باشد.

همچنین نقشه برق امروز تا ساعت ۱۲ ظهر نشانگر آن است که استان‌های خراسان جنوبی، هرمزگان، منطقه شمال کرمان،لرستان و البرز کلانشهر‌های تهران و اهواز در منطقه زرد مصرف قرار دارند.

برپایه این گزارش هموطنان ساکن در این مناطق نیز می‌توانند تنها با کاهش ۵ درصدی مصرف برق خود، در بازگشت به وضعیت سبز تاثیری فوری داشته باشند.

بالا