شرکت توسعه برق و انرژی سپهر(سهامی عام)

رشد بی رویه مصرف برق، دلیل خاموشی‌های پراکنده در تهران

تاریخ درج خبر: 8 مرداد ماه سال 1399

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق تهران بزرگ گفت:شبکه توزیع برق پایتخت در حال حاضر تحت کنترل بوده و وقوع قطعی‌های پراکنده برق ناشی از افزایش بیش از اندازه مصرف در ساعات اوج بار مصرف است.

حمیرضا منصوری اظهار کرد: به منظور حفظ پایداری شبکه ضروری است مشترکان تهرانی همچون سال‌های گذشته با همکاری خود میزان مصرف برق را در ساعات ۱۲ تا ۱۶ و ۲۰ تا ۲۳ کاهش داده و استفاده از وسایل پر مصرف را به ساعات دیگر منتقل کنند.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق تهران بزرگ با تاکید بر اینکه تمام مجموعه شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ به شکل ۲۴ ساعته در تلاشند تا کوچکترین وقفه‌ای در ارائه خدمات به مشترکان رخ ندهد، تصریح کرد: پیرو اطلاع رسانی‌های داده شده قبلی مشترکان اداری موظف به کاهش مصرف برق در ساعات اوج بار میان روز هستند و نیرو‌های عملیاتی این شرکت به شکل روزانه مصرف برق این دستگاه‌ها را زیر نظر دارند.

به گفته وی در حال حاضر دما و میزان استفاده ازسامانه‌های سرمایشی برخی از اداراتی که دارای تفاهم نامه با شرکت توزیع نیروی برق بزرگ هستند از راه دور در مرکز کنترل این شرکت، رصد شده و در صورت نیاز نسبت به تغییر دما یا خروج کامل این سامانه‌ها از مدار مصرف اقدام خواهد شد.

بالا