شرکت توسعه برق و انرژی سپهر(سهامی عام)

ساخت واحدهای جدید نیروگاه ری پاییز امسال آغاز می‌شود

تاریخ درج خبر: 12 شهريور ماه سال 1399

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، محسن طرزطلب، در آئین آغاز عملیات اجرایی احداث پست GIS ۲۳۰ کیلوولت نیروگاه ری با اشاره به قدمت ۵۰ ساله این مجموعه، گفت: ظرفیت اولیه نیروگاه ری در زمان احداث حدود یک هزار و ۱۷۰ مگاوات با برخورداری از ۴۰ واحد گازی کوچک بوده است.

طرزطلب به تشریح ترکیب واحدهای نیروگاه ری پرداخت و افزود: در حال حاضر این مجموعه با برخورداری از ۶ واحد گازی ۲۵ مگاواتی آسک، ۱۱ واحد ۱۷ مگاواتی هیتاچی، سه واحد ۶۵ مگاواتی میتسوبیشی و یک واحد فیات ۲۵ مگاواتی در حال تأمین برق منطقه جنوب تهران و پایتخت است.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به آغاز ساخت واحدهای جدید نیروگاه ری، گفت: نیروگاه جدید ری دارای دو واحد گازی کلاس F و یک واحد بخار با مجموعه ظرفیت یک هزار و ۷۰ مگاوات است که با افتتاح این طرح‌ها، واحدهای قدیمی نیروگاه ری برچیده خواهند شد. وی با اشاره به اینکه پاییز امسال عملیات اجرایی ساخت نیروگاه جدید ری آغاز خواهد شد، ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته واحد نخست گازی نیروگاه ۲۴ ماه بعد و واحد دوم گازی مجموعه نیز دو ماه پس از افتتاح واحد اول به بهره‌برداری خواهد رسید. همچنین بخش بخار نیروگاه نیز ۱۲ ماه پس از افتتاح اولین واحد مجموعه وارد مدار خواهد شد تا بر این اساس مجموع نیروگاه جدید ری طی ۳۶ ماه به طور کامل به بهره‌برداری برسد.

بالا