شرکت توسعه برق و انرژی سپهر(سهامی عام)

آرزوهای قشنگ در برق امید!

تاریخ درج خبر: 25 شهريور ماه سال 1399

به گزارش برق نیوز، کارشناس انرژی با اشاره به این که مشترکان کم مصرف ماهانه ۶ هزار تومان هزینه قبض دارند، اظهار داشت: اگر یک مشترک کم مصرف را خانواده‌ای چهار نفره در نظر بگیریم، می‌بینیم که هر فرد ۱۵۰۰ تومان در ماه از اداره برق جایزه دریافت کرده‌اند!

، جواد نوفرستی با اشاره به اینکه در طرح «برق امید» آرزو‌های قشنگی مطرح شده‌اند، افزود: در طرح برق امید بر اساس اطلاعات ناصحیح تصمیم‌گیری شده است.

این کارشناس انرژی با اشاره به این که مجموعه توانیر بخش‌هایی از نقد‌های وارده به طرح برق امید را قبول دارند، عنوان کرد: شرکت توانیر اعلام می‌کند که ما ۳۰ میلیون نفر داریم که مصرف برق کمی دارند و کم‌تر از ۱۰۰ کیلووات ساعت برف مصرف می‌کنند. وی اضافه کرد: ۳۰ میلیون نفر از نظر شرکت توانیر به ۸ و نیم میلیون مشترک برق مبدل می‌شوند. جواد نوفرستی ادامه داد: بر اساس آمار شرکت توانیر ۱۶٫۵ درصد از این ۳۰ میلیون در بین ۱ تا ۵۰ کیلووات ساعت تخمین زده شده است و این مقدار در حالت میانگین به ۱۲ کیلووات ساعت می‌رسد. وی افزود: در حال حاضر حتی فقیرترین مشترک شرکت توانیر نمی‌تواند به طور ثابت ۱۲ کیلو وات ساعت برق مصرف کند.

ین کارشناس انرژی تصریح کرد: به احتمال زیاد بیش از ۸۰ درصد مشترکین کم‌مصرف اقامت‌گاه موقت است. وی تاکید داشت: یک یخچال و تلویزیون معمولی و دو عدد لامپ در طول ماه نمی‌توانند کم‌تر از ۱۰۰ کیلو وات برق را مصرف کنند و حتما بیش از این مقدار را صرف خواهند کرد. جواد نوفرستی خاطر نشان کرد: مشترکان خوش مصرف برق، در هیچ شرایطی نمی‌توانند به دسته کم مصرف برسند. وی با اشاره به مشترکان خوش مصرف اداره برق، توضیح داد: آن دسته از مشترکانی که از ۱۰۱ تا ۱۵۰ کیلو وات بر ساعت برق مصرف می‌کنند در دسته مشترکان خوش مصرف قرار می‌گیرند.

ین کارشناس انرژی ادامه داد: مشترکان خوش مصرف به طور میانگین ۱۲۶ کیلووات در ماه برق مصرف می‌کنند. وی افزود: خانواده‌ای که به طور ماهانه ۱۲۶ کیووات برف مصرف می‌کند، حتما کولر آبی و بسیاری از لوازم برقی را ندارد. نوفرسی اضافه کرد: نرخ تبدیل مشترکان خوش مصرف به مشترکان کم مصرف موضوعی مبهم و غیر ممکن است. وی تاکید داشت: مشترکی که در ماه کمتر از ۱۰۰ کیلووات برق مصرف می‌کند، ماهانه ۶ هزار تومان پرداخت می‌کند. این کارشناس انرژی تصریح کرد: اگر یک مشترک کم مصرف را خانواده‌ای چهار نفره در نظر بگیریم، می‌بینیم که هر فرد ۱۵۰۰ تومان در ماه از اداره برق جایزه دریافت کرده‌اند! وی با بیان این که طرح «برق امید» عوام فریبی می‌کند، گفت: این طرح در مسائل سیاسی ریشه دارد و انگیزه‌های اقتصادی را در نظر نگرفته است.

بالا