شرکت توسعه برق و انرژی سپهر(سهامی عام)

نگرانی در خصوص تامین سوخت نیروگاه‌ها در زمستان

تاریخ درج خبر: 30 شهريور ماه سال 1399

مدیرعامل شرکت برق حرارتی گفت: امسال نیز تامین به موقع سوخت مورد نیاز نیروگاه‌های برق حرارتی در پاییز و زمستان ضروری است. پارسال تامین سوخت به موقع برای نیروگاه‌ها با مشکل روبرو شد و امسال این نگرانی وجود دارد.

«محسن طرزطلب» در مراسم ارتقا توان عملی و رفع محدودیت تولید در پنج نیروگاه حرارتی در محل وزارت نیرو افزود: پارسال تامین سوخت به موقع برای نیروگاه‌ها با مشکل روبرو شد و امسال این نگرانی وجود دارد.

طرزطلب اضافه کرد: میزان مصرف سوخت در نیروگاه‌ها امسال نسبت به پارسال ۸.۱ درصد بیشتر شده و انتظار می‌رود در زمستان این میزان افزایش یابد.

مدیرعامل برق حرارتی از افزایش قابل توجه ظرفیت نامی نیروگاه‌های برق حرارتی خبر داد و گفت: امسال این ظرفیت به ۸۴هزار و ۳۱۰مگاوات افزایش یافته است. وی میزان تولید انرژی در نیروگاه‌هارا ۱۸۴میلیارد کیلوات ساعت اعلام کرد که نسبت به پارسال ۴.۲درصد رشد دارد. مدیرعامل برق حرارتی با بیان اینکه ۱۶۵ هزار میلیارد کیلووات ساعت از این رقم مربوط به نیروگاه‌های حرارتی است، گفت: نیروگاه‌های حرارتی کشور از ابتدای سال تا پایان تیرماه به عنوان دوره اوج بار موفق به افزایش ۱۱ درصدی تولید انرژی شده‌اند.

طرز طلب گفت: امسال ۹۰درصد انرژی تولیدی موردنیاز کشور در بخش برق توسط نیروگاه‌های حرارتی انجام شده و حداکثر توان همزمان نیروگاه‌های حرارتی در روز‌های اوج بار رکورد ۴۸ هزار و ۸۶۳ مگاوات بوده که این رقم نسبت به سال گذشته افزایش ۳.۳ درصدی دارد.

به گفته وی، نیروگاه‌های حرارتی در روز‌های اوج بار امسال رشدی ۱.۶ درصدی نسبت به سال گذشته داشته و نیز درآمد‌های بازار برق در پنج ماهه ابتدایی امسال رشدی ۲۱ درصدی نسبت به سال گذشته را تجربه کرد.

بالا