شرکت توسعه برق و انرژی سپهر(سهامی عام)

وزارت نیرو به عنوان "دستگاه ممتاز" انتخاب شد

تاریخ درج خبر: 9 مهر ماه سال 1399

وزیر نیرو گفت: بر اساس شاخص‌های دوازده‌گانه اعلامی رئیس جمهور، وزارت نیرو برای دومین سال متوالی به عنوان دستگاه ممتاز معرفی و برای سومین سال متوالی نیز به عنوان دستگاه برگزیده جشنواره شهید رجایی انتخاب شده است.

وی افزود: همچنین این وزارتخانه بر اساس شاخص‌های دوازده‌گانه اعلامی رئیس جمهور نیز برای دومین سال متوالی به عنوان دستگاه ممتاز انتخاب شده است.

اردکانیان با بیان اینکه هدف از اجرای طرح برق امید، حرکت به سمت اصلاح مصرف است، یادآور شد: عملکرد مشترکان خانگی هر ماه مورد محاسبه و بررسی قرار می‌گیرد و امیدواریم با اجرای این طرح برای گروه پر مصرف‌ها ایجاد انگیزه کرده تا با کنترل مصارف از منابع انرژی به شکل‌های موثرتری استفاده کنیم.

وی با اشاره به پروژه‌های افتتاح شده در سفر امروز خود به استان آذربایجان غربی اظهار کرد: در قالب هفته بیست و دوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، پروژه‌های مختلفی در این استان به ثمر رسیده که مهم‌ترین آن، واحد یک بخار نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه به ظرفیت ۱۶۰ مگاوات با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، یک نیروگاه مقیاس کوچک برای شهرک صنعتی، چهار پروژه تقویت پست ۴۰۰ کیلوولت و همچنین خطوط انتقال جمعا با سرمایه گذاری بیش از سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

وزیر نیرو در پایان افزود: با احتساب این طرح‌ها، طی امسال ۱۲۱ پروژه با سرمایه‌گذاری ۲۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان افتتاح شده و مطابق برنامه تا پایان سال تمامی ۲۵۰ پروژه نیز به مدار بهره برداری خواهند رسید.

بالا