شرکت توسعه برق و انرژی سپهر(سهامی عام)

مردم زمین‌های مجاور حریم خطوط برق را نخرند

تاریخ درج خبر: 9 مهر ماه سال 1399

متاسفانه خریداران با فریب بعضی از بنگاه‌های املاک و خرید زمین‌های مجاور حریم خطوط، متحمل زیان‌های مالی و حقوقی بسیاری می‌شوند.

در ابتدای این نشست حمید زارع مدیر دفتر حقوقی و رسیدگی به شکایات این شرکت ضمن قدردانی از همکاری و تعامل مناسب دادگستری کل استان یزد، اقدامات انجام شده در رابطه با پرونده‌های سرقت و دستگیری سارقان و تاثیر تعامل موثر دستگاه قضایی استان با دستگاه‌های خدمات رسان را مطرح کرد.

وی همچنین بی توجهی برخی از اشخاص به رعایت حریم خطوط برق را از مشکلات مهم دفتر حقوقی و رسیدگی به شکایات برق منطقه‌ای یزد دانست و در رابطه با بی توجهی به ساخت و ساز‌های غیر قانونی و بدون مجوز در حریم شبکه‌های برق که نهایتا با اخذ دستور دادستانی منجر به قلع و قمع ساختمان‌های احداث شده می‌گردد، توضیحاتی ارائه داد.

محمدحسین رحیم زاده معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان نیز ضمن قدردانی از اقدامات مناسب و خلاقانه شرکت برق منطقه‌ای یزد در راستای تشکیل تیم پایش حریم و استفاده از نیرو‌های بسیج و حراست و همچنین راه اندازی سامانه استعلام حریم، اظهار داشت: بهترین روش برای پیشگیری، آگاه سازی مردم و شفاف سازی قوانین و ضوابط صنعت برق برای مردم و نهاد‌های مرتبط بوده و این امر موجب ایجاد روندی بازدارنده از اقدامات غیرقانونی و تجاوز به حریم خواهد بود.

در ادامه این نشست رضا سامعی رئیس گروه حقوقی شرکت نیز با اشاره به ارائه اطلاعات بی پایه و اساس توسط برخی از مشاوران املاک برای معامله زمین‌های موجود در حریم شبکه‌های انتقال و فوق توزیع، افزود: متاسفانه خریداران با فریب بعضی از بنگاه‌های املاک و خرید زمین‌های مجاور حریم خطوط، متحمل زیان‌های مالی و حقوقی بسیاری می‌شوند.

شایان ذکر است، این نشست با توجه به رویکرد جدید شرکت برق منطقه‌ای یزد مبنی بر پیش بینی مسائل مورد ابتلا و پیشگیری از بروز مشکلات حقوقی احتمالی در محل دادگستری کل استان برگزار شد.

بالا